Katowice - metropolia, która łączy tradycję i nowoczesność

Katowice to jedno z najszybciej rozwijających się polskich miast. Stolica prawie 5-milionowego województwa, dobrze skomunikowana z resztą Europy.

Młode miasto reklamuje się hasłem „Katowice. Dla odmiany”, którą przedstawia logotyp w kształcie serca. Katowice to połaćzenie tradycyji z dziedzictwem przemysłowym i nowoczesności. Centrum metropolii w krótkim czasie przeszło głęboką restrukturyzację. Usługi nowoczesnych technologii stały się najważniejszymi gałęziami gospodarki. Drugim ważnym punktem miasta jest kultura, co zostało potwierdzone przez UNESCO, które nadało Katowicom tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w muzyce.

Ogrom zmian, jakie stały się w ostatnich latach pokazuje Strefa Kultury, wybudowana na miejscu dawnej kopalni „Katowice”. Nieopodal legendarnego Spodka, w miejscu gdzie kilka lat temu wydobywano węgiel powstało Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Obok znajduje się siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, gdzie koncertują najlepsi na świecie muzycy oraz nowe Muzeum Śląskie prezentujące zbiory w podziemnych salach.

Zmieniając oblicze miasta, Katowice pamiętają o dziedzictwie kulturowym – zapraszając do zwiedzania zabytkowej dzielnicy Nikiszowiec i innych miejsc na Szlaku Zabytków Techniki. Rekomendują nowoczesną i nowatorską architekturę w centrum miasta. Dzięki skali zakończonych i rozpoczętych inwestycji Katowice stają się nowoczesną metropolią, którą warto odwiedzić.

Oficjalne logo


European Blitz Online Chess Championship

 

O Turnieju

Chesscup.com.pl to oficjalna strona Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Corocznego Turnieju szachowego organizowanego z okazji Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który jest obchodzony 23 marca na Węgrzech i w Polsce.

Organizator

Śląski Związek Szachowy
ul. 1 maja 24
40-287 Katowice
Telefon: (048) 506 153 142
chesscup.pl@gmail.com

Warto odwiedzić

Chesscup.com.pl - IX Turniej Szachowy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone | Wykonanie i wdrożenie Michał Grabowski

Search