Katowice - stolica Królewskiej Gry

Szanowni Państwo, drodzy uczestnicy,
Katowicki Festiwal Szachowy po raz pierwszy odbył się w tak rozbudowanej formie. Do VII Turnieju Szachowego Przyjaźni Polsko-Węgierskiej dołożyliśmy aż cztery dodatkowe wydarzenia. Kołówki z normą na arcymistrza i mistrza międzynarodowego oraz Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych.

Najwięcej uczestników w historii Turniejów Przyjaźni - 920 osób, a także najwyższa frekwencja zarówno w Drużynowych jak i Indywidualnych Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych pokazała, że ten weekend, mimo intensywności, umożliwił szeroką rywalizację w każdym tempie gry i trafił w gusta uczestników.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym, uczestnikom, sędziom, organizatorom, gościom zagranicznym, zaproszonym gościom. Szczególne słowa podziękowania kierujemy w stronę władz Katowic, miasta, które staje się stolicą Królewskiej Gry. Infrastruktura miasta oraz wsparcie pozwala rozwijać projekty, z których licznie korzystają Katowiczanie, a także mieszkańcy regionu. Nie możemy zapomnieć też o gronie partnerów i sponsorów wydarzenia, których liczba rośnie z roku na rok. Budowanie wizerunku i promocja marki poprzez szachy dzięki takim wydarzeniom staje się czymś bardzo naturalnym. 
Serdecznie dziękujemy też przedstawicielom mediów. Materiały prasowe, telewizyjne oraz w social mediach dotarły do niespełna miliona odbiorców w całej Polsce!
 
Katowicki Festiwal Szachowy był dla nas największym wyzwaniem od czasu Mistrzostw Europy, które odbyły się w Spodku w roku 2017. Cieszymy się, że ponownie Wam się w Katowicach podobało i obiecujemy, że kolejne ważne wydarzenia w stolicy Górnego Śląska to tylko kwestia czasu.
 
Korzystając z okazji, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Niech to będzie piękny czas spędzony w rodzinnej atmosferze, a także odpoczynek od licznych emocji przeżytych w ostatnim okresie przy szachownicy.
 
W imieniu sędziów i organizatorów Katowickiego Festiwalu Szachowego,
 
amatusiak.png
Andrzej Matusiak
- Prezes Zarządu Śląskiego Związku Szachowego
 
lturlej.png
 
Łukasz Turlej - dyrektor turnieju, Wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Szachowej
 
 

O nas

Chesscup.com.pl to oficjalna strona Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Corocznego Turnieju szachowego organizowanego z okazji Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który jest obchodzony 23 marca na Węgrzech i w Polsce. Znajdziecie tu najnowsze komunikaty, zaproszenia na zawody, relacje i zdjęcia z imprezy. 

Dane kontaktowe

  • Śląski Związek Szachowy
  • ul. 1 maja 24
  • 40-287 Katowice
  • Telefon: (048) 506 153 142
  • Chesscup.com.pl
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.