Spotkanie z olimipijkami i trenerem

W pierwszym dniu V Turnieju Szachowego Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Katowicach odbyło się wyjątkowe spotkanie z wicemistrzyniami olimpijskimi: GM Moniką Soćko i WGM Jolantą Zawadzką oraz trenerem Reprezentacji Polski Kobiet - Markiem Matlakiem.

 Celem spotkania było poznanie wielkich szachistów z bliska. Była to okazja, żeby opowiedzieć o Olimpiadzie Szachowej 2016 r. w Baku. Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć medal olimpijski, posłuchać opowieści, jak wygląda jedna z najważniejszych imprez szachowych na świecie, a także dowiedzieć się na czym polega rola i jakie obowiązki ma kapitan drużyny.

Młodzi gracze mieli szanse zadać pytanie doświadczonym graczom. Opowiedzieli oni o swoich początkach w grze szachy, pierwszych turniejach, porażkach, sposobie gry i treningach. Dzieci otrzymały wskazówki, jak dostać się do Kadry Narodowej oraz zdobywać medale Mistrzostw Polski. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć i autografów.
Na koniec role się odwróciły i to goście zadawali pytania dzieciom. Nagrodą za poprawną odpowiedź było podwójne zaproszenie na towarzyski mecz siatkówki Polska vs Iran w Katowickim Spodku, podczas którego odbyło się oficjalne pożegnanie Krzysztofa Ignaczaka z reprezentacją Polski.

Galeria zdjęć ze spotkania:

 

Nasi partnerzy

Partnerzy i sponsorzy V Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg0041.jpg0042.jpg005.jpg006.jpg0061.jpg007.jpg008.jpg

O nas

Chesscup.com.pl to oficjalna strona Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Corocznego Turnieju szachowego organizowanego z okazji Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który jest obchodzony 23 marca na Węgrzech i w Polsce. Znajdziecie tu najnowsze komunikaty, zaproszenia na zawody, relacje i zdjęcia z imprezy. 

Dane kontaktowe

  • Śląski Związek Szachowy
  • ul. Kossaka 23
  • 41-803 Zabrze
  • Telefon: (048) 607 113 331
  • Chesscup.com.pl
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.