Za nami jedna z największych imprez szachowych w Polsce. W weekend 20-21 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się V Turniej Szachowy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Turniej otworzył oraz zakończył inicjator tego turnieju i propagator przyjaźni polsko-węgierskiej b. Wiceprezydent Miasta Katowice Michał Luty.

W pierwszym dniu V Turnieju Szachowego Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Katowicach odbyło się wyjątkowe spotkanie z wicemistrzyniami olimpijskimi: GM Moniką Soćko i WGM Jolantą Zawadzką oraz trenerem Reprezentacji Polski Kobiet - Markiem Matlakiem.

Zobaczcie jak wyglądał pierwszy dzień V Turnieju Szachowego Przyjaźni Polsko-Węgierskiej! W Międzynarodowym Centrum Kongresowym gra 638 zawodników, a wśród nich wicemistrzynie olimpijskie, arcymistrzowie i wielu utytułowanych zawodników. Relacja video w środku artykułu.

Długo oczekiwany moment przez wielu szachistów w końcu nastąpił. Po raz V ruszył Turniej Szachowy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Impreza ta od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i dla wielu zawodników jest ważnym punktem w kalendarzu. Dziś na starcie stanęło aż 638 uczestników, a wśród nich m.in. srebrne medalistki Olimpiady Szachowej 2016 w Baku GM Monika Soćko i WGM Jolanta Zawadzka.

Ruszył V Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Katowicach. Trwa transmisja na żywo, zawody komentują: WCM Maria Leks i GM Marcin Tazbir.

Zapraszamy do śledzenia z relacji z Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej na stronie partnera imprezy chess24.com lub w zakładce Live.

Przypominamy, że w zakładce Komunikat znajdą Państwo komunikat organizacyjny, w którym znajdują się najważniejsze informacje dotyczące Turnieju. Prosimy zainteresowanych o zapoznanie się z nim. Do zobaczenia przy szachownicy :)

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy na V Turniej Szachowy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Katowicach! Zaczynamy już dziś!

Witamy na oficjalnej stronie V Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który odbędzie się w dniach 20-21 maja w Katowicach na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego. 

Nasi partnerzy

Partnerzy i sponsorzy V Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg0041.jpg0042.jpg005.jpg006.jpg0061.jpg007.jpg008.jpg

O nas

Chesscup.com.pl to oficjalna strona Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Corocznego Turnieju szachowego organizowanego z okazji Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który jest obchodzony 23 marca na Węgrzech i w Polsce. Znajdziecie tu najnowsze komunikaty, zaproszenia na zawody, relacje i zdjęcia z imprezy. 

Dane kontaktowe

  • Śląski Związek Szachowy
  • ul. Kossaka 23
  • 41-803 Zabrze
  • Telefon: (048) 607 113 331
  • Chesscup.com.pl
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.