Po pierwszym dniu zmagań poznaliśmy zwycięzców w rywalizacji o Mistrzostwo Śląska i Katowic w szachach błyskawicznych! Trzynaście rund emocji, gdzie losy medali decydowały się do ostatniej chwili!

Czytaj więcej...

VIII Turniej Szachowy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej odbędzie się 12 i 13 września 2020. Zapraszamy do Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Gospodarzem imprezy jest Miasto Katowice!

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z najbardziej magicznego szachowego weekendu roku! Ponad 1000 osób z 14 krajów przyjechało do Katowic na największe polskie święto szachów!

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo, drodzy uczestnicy,
Katowicki Festiwal Szachowy po raz pierwszy odbył się w tak rozbudowanej formie. Do VII Turnieju Szachowego Przyjaźni Polsko-Węgierskiej dołożyliśmy aż cztery dodatkowe wydarzenia. Kołówki z normą na arcymistrza i mistrza międzynarodowego oraz Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych.

Czytaj więcej...

Arcymistrza Jacka Gdańskiego i Mistrza Międzynarodowego Grzegorza Masternaka nie trzeba szachistom szerzej przedstawiać. Obaj są graczami najwyższej klasy, mają w swoim dorobku medale Mistrzostw Świata i Mistrzostw Polski. Reprezentują barwy aktualnego Mistrza Polski - Wasko Hetman GKS Katowice.

Czytaj więcej...

W zakładce media pojawił się już komplet zdjęć z Katowickiego Festiwalu Szachowego! Wszystkich uczestników, kibiców oraz zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć! Za uchwycone emocje i piękne kadry dziękujemy Michałowi Walusza z firmy Walusza Fotografia[ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ]

Arcymistrz Radosław Wojtaszek (MTS Kwidzyn) wygrał VII Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w szachach, który zakończył się w Katowicach. W imprezie udział wzięło łącznie ponad dziewięciuset szachistów.

Czytaj więcej...

W sobotę w Katowicach rozegrano też drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych. W rywalizacji kobiet na dystansie 11 rund zwyciężył UKS Czarny Koń Olkusz. Ekipa z Olkusza na podium wyprzedziła GKSz Solny Grzybowo i Biały Król Wisznia Mała. Panowie rywalizowali na dystansie 15 rund, a najlepsza była ekipa Akademii Szachowej Gliwice, która wyprzedziła drużyny Wieży Pęgów i VOTUM SA Polonii Wrocław.

Czytaj więcej...

Arcymistrzyni Klaudia Kulon i arcymistrz Radosław Wojtaszek zdobyli w piątek wieczorem w Katowicach złote medale Indywidualnych Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach Błyskawicznych, które odbyły się w piątek 12 kwietnia na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach - [GALERIA]

O nas

Chesscup.com.pl to oficjalna strona Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Corocznego Turnieju szachowego organizowanego z okazji Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który jest obchodzony 23 marca na Węgrzech i w Polsce. Znajdziecie tu najnowsze komunikaty, zaproszenia na zawody, relacje i zdjęcia z imprezy. 

Dane kontaktowe

  • Śląski Związek Szachowy
  • ul. 1 maja 24
  • 40-287 Katowice
  • Telefon: (048) 506 153 142
  • Chesscup.com.pl
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.